Fantazie nás zavede dál než si myslíme

HP naposledy a do konce

7. kapitola

Návštěva

Marta se ráno oblékla do hnědého pláště, zapla strážné kouzlo u Lillyina postele, kdyby něco a odešla před dům. Ještě než vyšla si nasadila kapuci a přemístila se rovnou na Příčnou ulici. Rozhlížela se kolem sebe a nestačila se divit. Tolik se toho tady změnilo. Lidé chodili ve skupinkách, každý za svým a snažili se na sebe nestrhávat pozornost. Naposled když tu byla na malém výletu když měla takzvanou "dovolenou" se to tu rojilo lidmi a dětmi běhajícími mezi nimi. Nikde nebyl tolik cítit  strach a to napjetí tak jako tady. Bylo to až bolestně smutné jak může jeden "člověk" změnit chování tolika lidí. Naposledy se rozhlédla a šla si taky po svých. Nejdříve šla do lékárny pro přísady na lektvar, poté do knihkupectví pro nějakou tu literaturu o útočných a obraných kouzel, aby si zase oprášila svoje schopnosti a ještě když procházela ulicí si všimla jediného krámku, který nebyl až tak striktně zahalen v černé a sem tam mu vykukovala veselá pastelová barva. Rovnou si to nasměrovala k němu, protože tento obchod ještě nikdy neviděla. Nápis nade dveřmi hlásil : KRATOCHVÍLNÉ KOUZELNICKÉ KEJKLE OD G. A F. WEASLEYOVÝCH.

,, Tak to mě podrž" prohlásila Marta. Rodinu Weasleyových za jiných dob znala velmi dobře a s Molly byly i velkými přítelkyněmi. Nemohla se udržet se nepodívat na dvojčata, která viděla naposledy když byli ještě hodně malý, ale už v té chvíli velmi neposedný děti.

    Urovnala si kápi na hlavě, aby ji nebylo vidět do obličeje a vstoupila dovnitř. Nad hlavou se ji rozezněl zvoneček a ovanula jemná vůně něčeho co nedokázala identifikovat, ale bylaji hrozně příjemná.

 Chodila kolem regálů a prohlížela si zboží, které dvojčata vymyslela a nestačila se divit kde se v nich bere tolik nápadů. Zastavila se u jedné velmi podezřívavě vypadající věci, kterou v životě neviděla. V tu chvíli k ní přistoupil Fred:

,, Dobrý den, budete si přát?"

,, Ne, děkuji. Jen se rozhlížím" řekla přátelským tónem a dál se věnovala té věci, ale přitom z pod kápě si prohlížela chlapcův obličej. Byl to prostě Weasley. Vysoký, hubený a hlavně zrzavý.

,, Zajímá Vás tady toto?"

,, No, abych upřimě řekla tak absolutně nevím k čemu to je" přiznala se.

,, Tohle je jeden z našich nejnovějších vynálezů. Jmenuje se to Identitikovač."

,, A co to dělá?" zeptala se marta

,, Mění identitu, přímo řečeno, dokáže to pozměňovat tvary lidského těla" vysvětlil jednoduše.

,, Ono to umí měnit vzhled?" Začala se divit a už začala přemýšlet nad jejím využitím"

,, Ano, ale umí jen velmi jednoduché změny. Není to žádný zázrak, ale i tak to jde na odbyt"

,, A jak se to používá?"Zajímala se a nespouštěla z toho oči.

Fred si to vzal do ruky a začal předvádět.

Prodáváme to ve třech velikostech tady v té což má 25 cm, dále 20cm a potom kapesní. Ten má jen 5 cm, ale umí měnit jen obličej, nic víc a to opravdu jen v té nejjednodušší variantě. I tak je to velmi důmyslné a dokonce si to od nás nakoupily i bystrozoři na nějaké ty malé akcičky. A na copak by byl Vám?" Zeptal se trochu podezřívavě ,, to víte. Sice máme volný výběr, ale ne vždy to prodáme každému. Mohl by to totiž ten někdo i snadno využít pro nějaké nelegální aktivity"

,, Opravdu to k ničemu nelegálnímu nepotřebuji.Chápu Vaše obavy ohledně využití vašich výtvorů, ale popravdě,"odmlčela se, mírně k němu vzhlédla a dodala ,, Vy a Váš bratr by jste měli být opatrnější ve výběru zboží, které budete vystavovat. Je to přesně tak jak jste řekl. Někdo by mohl Vaše výrobky využít na špatné účely. Proto by jste si měli utvořit věrohodnou klientelu, které by jste mohli prodávat z předstihem a pokud by o to měl zájem některý pro vás cizích zákazníků, tak si o něm zjistit určitá fakta, či aby se za něj zaručil někdo z té dobré strany," řekla jemně a chtěla odejít.

,, Počkejte" ozval se za ní Fred.

,, Ano?" Otočila se ještě ve dveřích.

,, Vaše rady jsou opravdu k užitku a tedy ode dneška kromě našeho případu bych Vám ho dal i bez zaručení," usmál se na ni Fred. Nějak měl pocit, že je to dobrý člověk a že ji odněkud zná, ale to už je dlouho

,,Chcete ještě ten měnič?"Zeptal se Fred

,, Hodil by se mi" řekla a znovu se otáčela.

,, No tak počkejte. Na te a nebojte vyřídím to"

,, A kolik stojí?"

,, Nic, pro Vás grátis" řekl s úsměvem a odešel zpět za pult

 Marta si ho ještě chvilku prohlížela a pak odešla i s kapesním měničem v kapse.

Ještě než šla domů se rozhodla, že se staví na obědě. Strážné kouzlo stále fungovalo a Lilly rozhodně pro tuto chvíli nic nechybělo. Bylo to výborné kouzlo, díky kterému věděla přesně kolik lidí je v okruhu 10 metrů od Lilly, k tomu kouzlu přidala ještě zdravotnický snímač tělesných hodnot, takže věděla, že Lilly spí, tep má přesně tak jak má být, bez teploty, netrápí jí ani žízeň a ani hlad. Vešla do Děravýho kotle s rukama obtěžkanýma taškami s nákupem a posadila se do toho nejtmavějšího koutu, který tam byl. Takhle měla rozhled na všechny a i na ty co vcházeli a odcházeli.

,, Dobrý den, budete si přát?" Zeptal se bezzubý hostinský Tom když se k ní přiloudal.

,, Něco k obědu prosím, můžete mi nabídnout?"

,, Jistě, takže dnes máme pečená žebírka, ropuší polévku a houby po mudlovsku" Řekl svou nabídku a čekal co si vybere.

,, Tak mi přineste ta žebírka a sklenici dýňové limonády prosím"

,, Hned to bude" otočil se a šel směrem do kuchyně.

Marta se rozhlížela po okále a hledala známé tváře. Nikdo z jejích známých tu  nebyl a tak si začala číst knihu s názvem JAK RYCHLE NAJÍT ZPŮSOB ÚČINNÉ OBRANY.

 Pročítala si stránku po stránce než k ní odlevitoval oběd. S chutí se do něj pustila, ale stále sledovala své okolí, protože se tam nahrnulo nějak moc lidí.

Když dojedla nechala na stole peníze za oběd a zrychleně odešla z místnosti. Zalezla do jedné tmavé uličky a přemístila se domů.

Vyndala z tašek všechen jejich obsah a urovnala ho tam kam patřil. Přísady do lektvaru si přichystala do batůžku a dala tam i pár knih.

Čas se pomalu chýlil k setkání s Remusem a tak ještě zkontrolovala ochranu místnosti, obnovila a prodloužila strážné a léčitelské kouzlo u Lillyiny postele a nalila do ní pár lektvarů, kdyby náhodou.

 

Odbyla třetí hodina odpolední a Remus se přemístil před dům Potterových s neviditelným pláštěm na sobě. Vešel do obýváku a čekal dokud nepromluví Marta.

,, Přesný jako hodinky, jdeme?" Zeptala se Marta a na chviličku si sundala plášť jen z hlavy.

,, Ano" Odpověděl Remus a vyšli společně před dům kde se přemístili kousek od Prasinek.

,, Tak jdem" šeptla a vykročili tiše k Chroptící chýši.

Celou cestu ani jeden z nich nepromluvil ani slovo. Když byli u Chroptící chýše Remus odstranil ochranná kouzla a mohly vejít dovnitř.

,, Víte, že jsem tu ještě nikdy nebyla?" Řekla když si uvnitř sundala plášť.

,, Jo to já tu sem až příliš často" opáčil smutně.

,, Nebojte, lejktvar bude zítra ráno už hotový" chlácholila ho ,, ale teď se musíme pustit do práce. Kde je tu nějaká vhodná místnost?"

,, Pojďte za mnou" vedl ji po schodech nahoru kde byla roztrhaná postel s nebesy, stůl a na něm kotlík se všemi věcičky pro přípravu lektvarů.

,, Výborně, takhle to půjde raz dva" pochválila a dala se hned do práce.

 Nalila do kotlíku čerstvou vodu, zapálila pod ním oheň a čekala až se dostane do varu, mezitím začala připravovat ingredience podle postupu od Lilly. Krájela, strouhala a drtila podle návodu a pokaždé se ještě přesvědčila jestli to dělá správně. Remus se mezitím postavil vedle ní a sledoval její práci.

,, Tak a teď pět hodin odležet a pak ještě jednou to samé" vydechla po třech hodinách práce.

,, Šlo Vám to opravdu skvěle, ale víte,....chtěl bych něco vědět" Zeptal se opatrně a sedl si na okraj postele.

,, Ano?" Řekla a posadila se na židli, kterou si vyčarovala.

,, Kde jste vzala její deník s poznámkami na ten lektvar?"

 Marta tiše polkla a snažila se najít rozumnou výmluvu

,, V domě" poposedla si na židli a opřela se o kolena.

,, Víte, já jen.. Lilly prostě hledala lektvar na mou ehm nemoc a jsem si jistý, že nebyla daleko od toho aby ho dokončila kdyby ovšem..."

,, Nezemřela" dopověděla za něj a podívala se mu zpříma do očí.

,, Vím o tom lektvaru. Lilly opravdu nebyla daleko od dokončení, dokonce snad i zjistila co by mohla být poslední přísada, ale nezapsala to. Jen si dělala poznámky a já z toho moc moudrá nejsem. Opravdu jsem se snažila na to přijít a měla sem dokonce i hodně času o tom přemýšlet, ale nic. Nevím si rady" pokrčila rameny a zadívala se na kotlík s nedokončeným lektvarem.

 Remusovo zklamání bylo velké, ale aspoň, že nebude muset znovu prožívat to utrpení jaké zažíval když neměl svůj lektvar.

 

Poslední komentáře
23.05.2019 20:29:04: online assignment help Management Assignment Help
14.12.2018 10:25:47: I am really enjoyed to use the blog provided services for good education. These educational reviews ...
14.11.2018 07:16:32: I am very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random m...
24.04.2018 19:37:17: Thank you so much for sharing this information. you can check some important information about 192.1...