Fantazie nás zavede dál než si myslíme

HP naposledy a do konce

4. kapitola

Pláč, prosba, naděje

_____o rok později

Bylo už pozdě večer a Albus Brumbál se se smíchem vytratil ze školních pozemků, kde ještě stále řádil ministr Popletal se Severusem Snapem, protože se jim ztratil Sirius Black.

,, Bylo opravdu k smíchu jak oni dva tam přiběhli a tvářili se naprosto spokojeně a já dělal jako že nic nechápu. Hermiona je opravdu velmi bystrá dívka"pochechtával se Albus Brumbál u Marty v křesle.

,, To mi ale pověz, jak to je doopravdy s tím časem. Říkáš, že se nesmí narušit, ale pokud změníš i budoucnost...myslím tím, že zachránili Siriuse, tak i to je dost velké nebezpečí aby se něco nezvrtlo. Nemyslíš?"Obávala se Marta.

,, Samozřejmě, že to byl velký risk. Jenže já jsem prostě nemohl dovolit, aby ztratil kmotra ve stejný den co ho našel" poznamenal

,, Máš pravdu. Taky bych to nedokázala" usmála se na něj.

__________________________________________________

______ o další rok později

,, Albusi!!" křičela přes jejich spojení.

,, Ona mi umírá pod rukama a já opět nic nedokážu udělat" plakala.

,, Marto....Marto!! Hned jsem u tebe!" řekl bezmocně a přemístil se.

,, Albusi...., já nevím co mám dělat" vzlykala.

,, Nedá se nic dělat pokud s tím už ani ty nic nesvedeš tak je to potom v rukou Božích. Prosím smiř se s tím, čekaly jsme to" dodal a přistoupil k horečnaté Lilly. Chytil ji za ruku a konejšil ji jako malé dítě. Marta to sledovala z povzdálí, ale přiblížila se když Lilly znovu z horečky mluvila.

,, ..ON! ... vrátil.....vrátil se....Harry.....vydrž..my ti pomůžeme, ale jen na chvíli......jsem na tebe pyšná......" ukončila a z očí ji tekly slzy.

,, Musím zjistit co se stalo s Harrym. Teď už je víc než jen jasné, že to má mnoho společného s Harrym a jak se zdá tak má velké problémy" ve spěchu na sebe hodil plášť a přemístil se přímo do své kanceláře odkud běžel k hřišti kde se odehrával turnaj tří kouzelníků, nyní spíš čtyř kouzelníků. Přiběhl právě ve chvíli kdy Harry přistál s bezvládným tělem Cedrika Diggoryho..........

,, Už se uklidnila. Je stabilizovaná a co Harry?"

 

,, Harry je ve velkém šoku. Prožil hrozné chvíle mezi Smrtijedy a Tomem, ale moc jsem toho nepochytil. Teď ho znovu musíme hledat, protože se zdá, že máme ve škole zrádce," řekl s obavou v hlase.

,, Voldemort se vrátil?" řekla vystrašeně.

,, Je to tak Marto. Dnes mu povím o věštbě" dodal jakoby mimochodem.

,, Teď? Potom co si vytrpěl?"

,, Musí vědět už pravdu. Teď už to vím a nedá se už čekat. Byl jsem velmi hloupý a tudíž ponesu za to i následky"

,, Hodně štěstí" popřála mu a ukončili spojení.

________________________________________

____o rok později

Bylo brzské ráno a Albus Brumbál kráčel tichou ulicí v Godrikově dole za Martou a Lilly, tiše vstoupil do domu a přešel rovnou do pokoje za obrazem.

,, Co se děje?" Zeptala se rozespalá Marta.

,, Je mi líto, že sem přicházím neohlášeně, ale chci si s tebou promluvit" odpověděl tiše a sedl si u Lilly do křesla a čekal, než na sebe Marta hodí plášť a přijde za ním.

,, Tak co se stalo?" Zeptala se ho netrpělivě Marta.

,, Pamatuješ na Harryho předminulý ročník?" Zeptá se nejprve.

,, Jistě, Harry našel svého kmotra Blacka" odpoví mu stále netrpělivě.

,, Sirius je mrtvý" vydechl těžce Albus.

,, Proboha, co se stalo?" Zhrozila se.

,, Voldemort vylákal Harryho na odbor záhad pro tu zpropadenou věštbu"

,, Stalo se i něco Harrymu?" Zeptala se tiše.

,, Je v šoku, ale jinak je v pořádku" odpověděl.

,, Jak se to mohlo stát?" Zeptala se.

,, Víš jak jsem ti vyprávěl o tom podivném spojení mezi Harrym a Tomem?" Marta přikývla.

,, Donutil Harryho myslet si, že Sirius je ve Voldemortově zajetí, což nebyla pravda.Jenže Harry se tam rozběhl za Siriusem na pomoc. Šlo tam s ním i několik přátel a všichni jsou naštěstí v pořádku až na Siriuse. ...Propadl kamenným obloukem na odboru"

,, Ach, to je mi hrozně líto. Je fakt, že Lilly byla dost nervózní, ale její stav to příliš neovlivnilo, asi jako když tenkrát Harry spadl z koštěte. Jak to, že to nebylo jako obvykle?" Zeptala se Marta a vyděšeně koukala na Albuse.

,, Když se nad tím zamyslím, tak je to nejspíš proto, že Voldemort vstupoval do Harryho mysli tak silně, že Lillyino spojení tím nejspíš přerušil. Teď už k tomu nedojde, protože Voldemort nedokázal v Harryho mysli zůstat. Bude se varovat takovému spojení." odpověděl Brumbál a přemýšlivě si při tom mnul vousy.

______________________________________________

____o rok později

,, Ach Lilly. Teď už jsme na to samy. Jen my dvě," plakala si Marta do dlaní.

Lilly vzdychla jakoby rozumněla tomu co se ji tím snaží sdělit.

,, Jen kdyby to.... já to prostě nechápu.....proč on?" Ptala se stále dokola a utírala si oči od slzí, které ji už pálily.

,, Já už nemůžu. Je konec. Sama to nezvládnu"

,, Nesmíš Marto" šeptla Lilly.

,, Lilly!!" Vykřikla.

,, Ty ses probrala!? Já tomu nemohu uvěřit" Plakala dál.

,, Ne Marto, ještě nemůžu. Musím ještě spát. Dokud to všechno neskončí, nebo možná navždy. Teď ti povím něco velmi důležitého, nesmíš mě přerušovat. Protože nevím jak dlouho to vydržím. Vím, že Albus ti říkal o Viteálech a o tom jak moc pokročil v jejich hledání, proto jsi teď ty člověk, který o tom ví nejvíc. Harry se snažil všechno pochopit,to co se mu Albus snažil ukázat, ale je příliš mladý, než aby pochopil některé souvislosti. Pomoz mu prosím. Já budu stále s Vámi" řekla tiše a znovu upadla do spánku.

,, pomoct mu, ale jak?" Ptala se dál sama sebe ,, navíc přece tu nemohu nechat Lilly samotnou. Nikdo se nesmí dozvědět, že žije"

Několik dnů stále přemýšlela jak mu pomoci, aniž by musela Lilly opustit, ale stále na nic nepřícházela. Navíc se u ní začaly projevovat známky toho, že tu je dost dlouho bez někoho s kým by si mohla promluvit a tak začala číst knihy, které ještě nepřečetla, protože knihovna Potterových byla opravdu velká.

Po dvou týdnech se začetla do knihy o lektvarech. Byla asi v půlce když se najednou zarazila, vrátila se o několik řádků zpátky a přečetla si je znovu.

Tento lektvar dokáže navázat spojení mezi osobou, která lektvar požije a osobou se kterou se chce spojit. Je to lektvar třetího stupně náročnosti a její příprava je opravdu velmi těžká. Postup musí být striktně dodržován, neboť jen sebemenší chyba může mít za následek smrt poživatele. Tento lektvar poskytuje ochranu před cizím vměšováním do spojení a proto je i nejbezpečnější ze všech podobných lektvarů.Projevuje se jako sen s dotyčným člověkem, ale má omezení. Doba přípravy je 34dnů a závěrečná ingredience musí být přimíchána přesně o půlnoci za úplňku.

Ingredience: 1,5 litrů vody

: 5 kapek jedu ze Zmije

: dvanáct jemně nasekaných mořských chaluch

: 2 dcl moči jednorožce

: chlup z vlkodlaka

: nejdůležitější ingredience - pero z ptáka fénixe

Postup: Vodu přivedeme do varu na mírné ohni. 15 minut poté přidáme mořské chaluhy a pět kapek jedu ze Zmije a necháme ustát. 3 dny potom a zároveň 3 dny před úplňkem přidáme moč jednorožce a hodinu mícháme podle hodinových ručiček stále stejnou rychlostí jakou jste začali a přitom každých pět minut oheň zesílíte o jeden stupeň. V den úplňku ve 20:00 přidáte chlup vlkodlaka a přesně o půnoci zapálíte pero fénixe a hodíte ho do kotlíku. Oheň musíte uhasit a lektvar nechat stát do dalšího úplňku kdy ho pozřete.

,, Tak to bude zajímavé" zkonstantovala do ticha.

Zvedla se a šla zkoumat tajné zásoby ingrediencí, které byli ve vytríně schované za dřevěnou přepážkou. Našla je náhodou, když tam otírala prach a všimla si malé šterbiny na okraji dřevěné přepážky.

Brala lahvičku za lahvičkou, pytlíček za pytlíčekem a zkoumala jejich obsah.

 

Našla zmijí jed, mořské chaluhy naložené ve slané vodě a dokonce i moč z jednorožce i když něvěděla jak se k ní Lilly dostala, protože tohle bylo velmi nedostatkové zboží. Nic dalšího už nenašla a tak se smířila s tím, že si to bude muset obstarat sama. Zkontrolovala ještě jestli ingredience nejsou po tak dlouhé době zkažené, ale Lily je měla velmi dobře zapečetěné tak se nic takového s nimi nestalo.


,, Takže zbývá chlup z vlkodlaka a pero fénixe. No tak to sem zvědavá jak se k nim dostanu" shrnula si to.

Postavila si všechny nalezené ingredience na pracovní stůl a přešla k Lilly, aby ji dala vyživující lektvar.

 

Poslední komentáře
12.07.2007 10:47:02: moc krásný..=D jsem zvědavá na další kapitolky
10.07.2007 12:41:37: super už se těším na další :)
09.07.2007 21:01:17: Pěkný kapitolky (obě) sem zvědavej jak to bude dál a to i přes to že povídky co nějako navazujou na ...