Fantazie nás zavede dál než si myslíme

HP naposledy a do konce

3. kapitola

Spojení

________________________________________________

_________o deset let později

,, Vidíš to Albusi?" Zeptala se Marta, když pomocí kouzel dávala výživu pacientce.

,, Ona se usmívá?" Nechtělo se mu věřit, protože tohle bylo velmi dobré znamení.

,, Ano. To si musím zapsat," řekla a odběhla k psacímu stolu kde měla rozložen deník s postupem léčby a jejími výsledky.

,, Kolikáté ho je dnes?" Zeptala se.

,, 31. července. Dnes má Harry jedenácté narozeniny," řekl a úsměv se mu ještě více rozšířil ,, dnes pro něj jel Hagrid. Jedou nakoupit věci na Příčnou" dopověděl.

,, Takže Harry se vrací?" Skoro vykřikla.

,, Ano. Jen...."

,, Albusi, neměj o něj strach. Jistě se rychle vypořádá s tím co je a zžije se s novým prostředím. Pokud vím tak co jsi mi vyprávěl tak ten chlapec rozhodně přivítá, když nebude muset bydlet u svých příbuzných"

,, Ano. Asi máš pravdu. Ostatně jako vždy. Kdyby se něco dělo dej mi vědět, já teď musím ale znovu do práce" usmál se na ni, zavířil pláštěm a zmizel.

_________________________________________________

______ ještě týž rok

,, Proboha lilly, uklidni se" křičela Marta a držela ji celou svou silou na posteli.

Vyprostila jednu svou ruku a rychle nahmatala hůlku vykřikla poutací kouzlo a přivolala si lektvary na uklidnění, a lektvar pro bezesný spánek.

,, ššš, Lilly. Už je to dobré už je to pryč.... to je jen zlý sen" šeptala Lilly do ucha, zrušila poutací kouzlo a přitom ji hladila po zpocených vlasech.

Lilly i přes lektvary, které dostala byla ve svém dlouhém spánku velmi neklidná. Stále se křečovitě svírala a šeptala chvíli slova bezmocná, dále povzbuzující, ale stále plné strachu až nakonec vykřikla celou svou silou a posadila se do rychlého sedu kde vykřikla jméno svého jediného syna a znovu se zhroutila do svého nekončícího koma.

Když se Lilly znovu uklidnila a mohla se už na chvilku Marta vzdálit poslala Brumbálovi vzkaz o tom co se stalo a ten jí obratem přišel vzkaz od něj.

,, Harry byl ve vážném nebezpečí. Zjistilo se, že Voldemort byl součástí našeho profesora Quirela a chtěl se zmocnit kamene mudrců. Tři studenti mu v tom ovšem zabránili a nemohli to být samozřejmě nikdo jiný než naše trojka Harry, Ron a slečna Grangerová. Nyní už jsou všichni v bezpečí ošetřovny. Ovšem zdá se, že Lilly je nějakou silou stále spojena s Harrym aniž by si to on uvědomoval. Prokonzultujem to jakmile se budu moci vzdálit."

______________________________________________

______ Harryho druhý ročník

,, Je to velmi vážné Marto. Útoky nepřestávají a navíc zjištění, že Harry má hadí jazyk vyvolalo na škole dost velké pozdvižení. Všichni si myslí, že to on znovu otevřel Tajemnou komnatu"

,, A ty si to myslíš taky Albusi?"

,, Samozřejmě, že ne. Neni to ani možné. Ten chlapec ani do té doby co se postavil proti hadovi nevěděl, že tu řeč umí" odpověděl podrážděně.

,, Ale něco tě přeci jen trápí" nedala se Marta. Jako obvykle seděli v křeslech u krbu a popíjeli čaj.

,, Ano, bojím se, že se ten chlapec zase do něčeho zaplete a já mu nebudu moci pomoct" řekl skoro zoufale.

,, Albusi jak říkám. On je hodně po tátovi. Prostě rád dělá lumpárny jakoby jich James neudělal málo" uchechtla se ,, ale nesmíš zapomenout, že je dost i po Lilly. A kdo si myslíš, že Jamese z těch průšvihů vytahoval? Právě ona. No a navíc on má vždy při sobě ty dva, takže se nebojím, že by něco nezvládli. Tihle tři když jsou spolu tak jsou jako ocel a jen tak se nevzdávají"

,, Ano, ale co když se rozdělí?"

,, Albusi! Takového tě opravdu neznám"

,, Jakého?"

,, No prostě takového. Vím, že ti na něm velmi záleží, ale dost ho podceňuješ. Už dávno si mu měl říct o věštbě" hubovala mu.

,, To nejde. Ještě je moc mladý, ještě nemá dost psychické síly na to aby to ustál"

,, Nemáš pravdu. Tenhle chlapec dospěl rychleji než kdokoliv z nás. Jen si představ až se dozví, že si mu něco tak vážného zatajoval takovou dobu"

,, Vím, ale prostě ještě nemůžu. Stejně si myslím, že daleko větší následky poneseme za to, že tajíme její život" pokývnul k Lilly.

,, To jistě" přitakala a dodala ,, zdá se mi, že Lilly je dnes stále více a více nervóznější"

,, Myslíš, že by..."

,, Nevím. Možná by si měl zjistit jestli se něco neděje"

,, šáhasílána ma šís" ozvalo se z Lillyiny postele.

,, Musim do školy" řekl rychle a zmizel.

Marta přistoupila k Lillyině posteli a začala ji uklidňovat, protože jak se zdálo, tak se dělo něco opravdu zlého.

,, Lilly, uklidni se. Takhle ti nemůžu pomoct" šeptala ji a jak už měla zvykem ji držela za ruku.

,, on.....on..umírá..on umírá....nesmí.... to ne...." šeptala nesouvisle až to Martu vyděsilo a ihned poslal vzkaz Albusovi.

,, Harry nejspíš umírá. Musíš něco ihned udělat!!!"

,, Nemohu ho nikde na škole ani na pozemcích najít!" zoufal ,, poslal sem Fawkese. On ho najít dokáže!"řekl přes jejich spojení.

,, Doufám, že to dokáže" bála se a ukončila spojení, protože Lillyin stav se stále horšil.

Dlouhou dobu, byla Lilly na kraji smrti a dokonce se ji na pár vteřin i zastavilo srdce. V Martě to tolik hrklo, že v tu chvíli vylila všechen obsah lahvičky, kterou držela v ruce. Rychle přiskočila k Lilly a začala ji vracet zpět mezi živými mudlovskou masáží srdce, ale nic se stále nedělo. Už myslela, že je konec, ale Lilly se najednou hladově nadechla a znovu upadla do klidného spánku.

,, Tohle mi už nikdy nedělej" řekla prosebně a znaveně se posadila na zem vedle postele. Přivolala si uklidňující lektvar a na ex ho vypila.

 

Poslední komentáře
09.07.2007 18:44:50: Moc pěkná kapitolka, jsi moc nadějná a byla by škoda, kdyby jsi přestala psát. Už se strašně těším n...