Fantazie nás zavede dál než si myslíme

HP naposledy a do konce

2. kapitola

Tajná místnost

Když Hagrid odešel, šla lékouzelnice přemístit Jamese na místo určené Brumbálem.Poté se vrátila nahoru. Marta sklonila nad Lilly, chytla ji za ruku a plakala. Z jejího rozpoložení ji vytrhl až jemný pohyb. Vytřeštila oči a ihned vytáhla hůlku. Přejela Lilly po celé délce jejího těla hůlkou a po zjištění se začala smát. To co bylo nemožné se stalo zázrakem. Marta zjistila, že Lillyiny životní funkce fungují.

,, to není možné, to se přece nemůže stát dvakrát za jeden den" mumlala si stále dokola. Přitom stále znovu a znovu zkoušela její životní funkce. Když je vyzkoušela už po páté nebylo pochyb, Lilly Potterová to také přežila i když stále byla na hranici života a smrti. Rychlá reakce od lékouzelnice zajistila, že Lilly ihned dostala posilňující lektvar. Kouzlem ji zvedla ze země a přenesla do postele za Harryho postýlkou. Sedla si k ní a stále sledovala její životní funkce, které byly dost slabé a nepravidelné. Marta si přivolala vše co potřebovala.Bylo jasné, že kdyby ji přenesla ke sv. Mungovi, tak by se to mohl někdo dozvědět a mohli by ji zabít, nebo by ji zabil už samotný přenos. Náhle si uvědomila, že to nikomu nedala vědět. Přestala hůlkou kontrolovat její funkce a zaměřila se na miniaturního vytovaného fénixe na svém zápěstí. Pomyslela na vzkaz, který chtěla Brumbálovi poslat. Když byl vzkaz doručen,  začala se znovu věnovat bezvědomé pacientce.

Sirius šel zahradou a snažil se racionálně přemýšlet, ale tohle bylo to poslední co by mu v tuto chvíli šlo. Nenáviděl se za to, že je přesvědčil, aby tajemství kde se ukrývají svěřili Petrovi. Tomu červovi co je prodal, bez milosti je prozradil svému pánovi a on mohl za to všechno.

,, Zemřeš Červíčku!" Vykřikl do tmavé noci a přemýstil se.

Marta čekala jaké pokyny ohledně Lilly dostane od Brumbála ovšem se stále nic nedělo, než se objevil fénix, který nesl na noze vzkaz.

Nemůžu odtud odejít, bylo by to podezřelé. Mimo to na mě čeká Minerva. Nikdo, opakuji NIKDO se nesmí dozvědět, že Lilly žije. Podle vzkazu, který jsi mi poslala soudím, že na tom neni nejlépe a přenos by ji mohl usmrtit. Proto Lilly přesuň do přízemí. Za obrazem v obýváku jsou tajné dveře. Obraz odklop a řekni heslo: tajemství. Uvnitř je vše co by si měla potřebovat pro její uzdravení. Je to Lillyina laboratoř. Ostatní tam budeš muset obstarat sama. Objevit se tam budu moct nejdříve až zítra večer. Kdyby se něco dělo dej mi ihned vědět. Vím, že u tebe bude v nejlepší péči. Albus Brumbál.

Po přečtení vzkaz okamžitě spálila. Bylo jasné, že nesmí zbýt žádné důkazy o tom, že přežila. Odhrnula z ní peřinu, jemně ji přenesla po schodech dolů do obýváku a po odklopení obrazu vyslovila heslo. Před ní se začali rýsovat hrubé dřevěné dveře. Otevřela je a přesunula dovnitř i Lilly. Po vstupu se všude kolem rozhořely louče. Místnost to byla víc než dost prostorná. Vzadu u zdi stál psací stůl a dřevěná žídle. Napravo byla vytrýna, kde na vrchní poličce byly různé lektvary a ve spodní byly ingredience do nich. Na druhé straně byla knihovna plná knih o lektvarech, dryjácích, jedech a proti jedech. Navíc tam byla spousta knih o vlkodlacích. Uprostřed místnosti byl obrovský stůl, na něm dva kotlíky a spousta místa na přípravu ingrediencí. Nakonec vedle dveří napravo v rohu byl velký kamenný krb. a u něj dvě křesla a gauč.

Položila Lilly na gauč a zapálila oheň v krbu. Gauč přesunula kousek od zdi a pod Lilly ji přeměnila v pevnou, měkou teplou postel. Ihned Lylli zabalila do peřin, protože se u ní začala objevovat horečka. Po několika minutách bylo jasné, že horečka stále stoupá a klesat jen tak nebude, proto Marta přistoupila k lektvarům v Lillyiných zásobách a začala hledat lektvar pro sražení horečky. Když ho našla tak ho jemně do Lylli nalila. Teď už se nedalo nic jiného dělat než čekat, jestli to pomůže, nebo ne.

,,Jenže co když se náhodou bude někdo zajímat o její tělo? A jak to bude na pohřbu?"běhali ji myšlenky, ale stále nespouštěla pacientku z očí.

,, Tohle už bude muset zařídit Brumbál" vydechla a nalila Lilly do krku další lektvar s tišícími účinky.

_______________________________

_________ Kvikálkov dům číslo 4

,, Albusi, ale vždyť to jsou mudlové. Pozorovala sem je celý den a nejsem si jistá tím, že toho chlapce chcete nechat tady" vyslovila své obavy Minerva McGonagalová.

,, Minervo, víte stejně jako já, že neni vyhnutí. To, že Voldemort zmizel ještě neznamená, že nežije a pokud chceme, aby tento chlapec přežil musíme ho dát sem. Není zbytí" řekl tónem, který nepřipouštěl další námitky.

,, Dobrá, ale vrátí se někdy zpět do kouzlenického světa?" Obávala se dál.

,, Ale jistě. Jeho v Bradavicích máme zapsaného už od jeho narození" odpověděl a začal zkoumat tmavou oblohu.

,, Už je tu" konstantoval

Než se profesorka Mcgonagalová stačila zeptat na další otázky se Hagrid i s malým Harrym snesl na zem.

Předal ho Brumbálovi a ten ho položil i s dopisem pro Dursleovi před jejich práh.

,, Hodně štěstí Harry Pottere. Celý svět tě bude znát." řekl a všichni tři odešli do Bradavic.

_________________________________

________druhý den večer

,, Albusi už sem se obávala, že se nezastavíš," ozvala se ode dveří Marta.

,, Jak je na tom?" Zeptal se věcně a šel za ní do laboratoře, která se změnila na ošetřovnu.

,, Noc přežila a to je hlavní. Řekla bych, že z nejhoršího je venku, ale dělá mi obavy její kóma. Vypadá to,že se jen tak nevzbudí" řekla jemně a pokynula mu aby se posadil do křesla vedle hořícího krbu.

,, To o co tě chci požádat můžeš přijmout, nebo i odmítnout. Rozhodnutí je jen na tobě Marto" řekl jakmile si sedl do křesla.

,, Prosím, ptej se" pobídla ho.

,, Dobrá, chci se tě zeptat jestli by jsi byla ochotná ukončit pracovní smlouvu se sv. Mungem a plně se věnovala pouze Lilly. Samozřejmě bys dostávala plat. Ovšem nevím moc o tvém soukromém životě tak ti nechci přetrhat nějaké závazky vůči jiným"

,, Samozřejmě to přijmu. Lilly mám ráda jako vlastní dceru, kterou jsem nikdy neměla. Je mi sedmačtyřicet let a manžel mi zemřel před dvěma roky, takže žádné jiné závazky nemám"usmála se na něj vlídným úsměvem a přehodila řeč na vážnější téma.

,, Jak to bude s pohřbem?"

,, Budu potřebovat několik jejích pramenů vlasů na vytvoření její kopie, protože i když jsem byl proti tak chtějí, aby rakev byla otevřena a odporovat jsem jim nemohl. Je to přece i jejich právo. Dá se říct, že tak nějak se všichni podíleli na jejich ochraně a poslední rozloučení s nimi by mělo proběhnout tak jak je zvykem" uskrl ze svého šálku, který mu mezitím Marta dala a zadíval se do ohně.

,, Co bude až se probudí?" Vytrhla ho z přemýšlení.

,, Ach Marto, to sám ještě nevím. Myslím, že o tom si rozhodne sama" zadíval se znovu do ohně a pronesl ,, Je mi líto, že se to všechno stalo, že sem tomu nedokázal zabránit a ten malý chlapec zůstal bez rodičů"

,, Albusi sám moc dobře víš, že se nedalo nic jiného pro jejich ochranu udělat než to co jsi udělal ty"

,, Pamatuješ si naše první setkání?" Zeptal se najednou.

,, Ale jistě" řekla a zajiskřilo se ji v očích ,, na to se nedá zapomenout. Moc dobře si na to vzpomínám. Jen se divím, že si mě tehdy nenechal vyloučit ze školy"

,, No a od toho jsem opravdu neměl daleko. Byl to můj první rok mého ředitelování a ty mi uděláš takovou ostudu přede všemi profesori a ještě k tomu žáky" zamračil se, ale jeho veselé jiskřičky v očích ukazovali jeho pravou náladu nad vzpomínáním.

,, Jo, jo. To byly časy. Ale nezapomeň, že to mělo i svou světlou stránku" poznamenala.

,, A to?" Podivil se.

,, Změnilo se tvé chování. Přestal ses chovat tak jak nakazovali regule na tvůj post, prostě si začal být sám sebou a proto tě tolik lidí má rádo"

,, Asi máš pravdu. Stejně jsem se chtěl v tu chvíli smát a ne ti hrozit vyloučením. Ba, jsem tě dokonce chtěl i pochválit za výborně provedené proměňovací kouzlo."

,, No vidíš. Tak si to měl udělat a já bych ti už takové žertíky přestala dělat za zády. Stejně ti ty růžový šatičky ohromně slušely" rýpla si.

,, Máš pravdu" přitakal z vesela a znovu upil z šálku.

,, Marto, že ty si zase myslela na moje nervy?" Zeptal se a znovu se napil.

,, Proč myslíš?" Zeptala se šibalsky.

,, Martičko" použil její zdrobnělinu, kterou si oblíbil na škole ,, já tedy pokud se nemýlím hloupý nejsem a v tom čaji je nějaký lektvárek na uklidňování nervů. Nemám pravdu?"

,, Tak dobře, máš pravdu. Ale dala jsem tam ho jen tolik, že bych to s těží i já poznala"

,, No vidíš" řekl a tentokrát se pohodlněji rozvalil na křesle.

,, Albusi máš nějaké zařizování pro dnešní den?"

,, Ne"

,,Fajn, tak ty tu zůstaneš s Lilly a já si půjdu zařídit formality k Mungovi a na ministerstvo.Jako že jedu na dovolenou do zahraničí na dobu neurčitou. Schvaluješ můj postup?"

,, Je to skvělý nápad Marto" pochválil a rukou mávnul jako, že už by měla jít.

,, Tak já jdu" oznámila a odešla.

 

 

Poslední komentáře
02.07.2007 11:12:34: Skvělý
30.06.2007 20:06:29: dobra kapitola jen tu neco chybi.....ze by dalsi kapca?smiley${1}
28.06.2007 14:07:15: Super, jen sem zvedavej kdy se probere
28.06.2007 13:57:04: vypadá to a vyvíjí se to zajímavě tak se těším na další pokračování